Wywiad dla portalu Interia.pl (31.05.2017)


  
* rozmowa rozpoczyna się w drugiej minucie trwania filmu

Aktualności
Książę tolerancji
poniedziałek, 23 października 2017Nowy Wyszkowiak

2017 rok to tok Tadeusza Kościuszki. "Kościuszko był księciem tolerancji, który szukał dialogu, kompromisu, nie narzucał własnych racji. Był liberałem, który o lata świetlne wyprzedzał sobie współczesnych. Trudno nie odnieść wrażenia, że wyprzedzał też myślą wielu nam współczesnych" - zachęcamy do zapoznania się z felietonem posła Jarosława Kalinowskiego.

 […]
Z wizytą w Parlamencie Europejskim, 14-18 X 2017
poniedziałek, 23 października 2017Aktualności z Parlamentu Europejskiego

Prawdopodobnie nikt nie przypuszczał, że kapryśna, wietrzna i deszczowa zazwyczaj Bruksela (zwłaszcza w październiku) przywita gości z Polski pięknym słońcem i 25 st. C. A jednak - młodzi ludowcy, którzy skorzystali z zaproszenia posła Jarosława Kalinowskiego i odwiedzili Belgię w dniach 14-18 października 2017 r., doświadczyli uroków prawdziwej złotej belgijskiej jesieni.

 […]
Kapituła Nagrody Władysłwa Orkana
środa, 18 października 2017Aktulaności z kraju
W dniu 13 października 2017 roku w sali obrad gabinetu Marszałka Adama Struzika zebrała się Kapituła Nagrody im. Władysława Orkana. […]
Śniadanie w Trójce
poniedziałek, 16 października 2017Trójka
Ostatni sondaż poparcia dla partii politycznych przeprowadzony przez CBOS stał się punktem wyjściowym do dyskusji o dwóch latach rządów PiS. Debata w radiowej Trójce jak zwykle wywołała niemałe emocje polityków reprezentujących różne opcje polityczne. 
IV Europejski Kongres Młodych Rolników
czwartek, 12 października 2017Aktualności z Parlamentu Europejskiego

W czwartek 19 października, w Parlamencie Europejskim w Brukseli, odbędzie się IV Europejski Kongres Młodych Rolników, organizowany pod auspicjami Grupy EPL. Zgromadzi on ponad 300 młodych właścicieli gospodarstw rolnych z większości krajów UE. Wydarzenie to ma na celu zwrócić uwagę unijnych decydentów na narastający problem braku zastępowalności pokoleń na europejskiej wsi, gdzie już obecnie średnio tylko 6,5% rolników ma mniej niż 35 lat.

 […]
Rok Tadeusza Kościuszki w Gminie Maciejowice
wtorek, 10 października 2017Aktulaności z kraju

W stulecie wielkiej manifestacji patriotycznej z 1917 roku i w dwustulecie śmierci Tadeusza Kościuszki 8 października br. w Krępie miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Symboliczny kopiec, usypany w 1861 roku na pamiątkę bitwy pod Maciejowicami, powiększył się o ziemię z miejsc, w których żył przywódca historycznej insurekcji.

 […]
Śniadanie w Trójce
poniedziałek, 9 października 2017Trójka

Trwają rozmowy pomiędzy partią rządzącą a prezydentem odnośnie zmian w sądownictwie. Jakie będą ustalenia? Przedstawiciele PiS i Andrzeja Dudy póki co niechętnie uchylają rąbka szczegółów. Jak tę sytuację widzi Jarosław Kalinowski? Poseł zwraca uwagę na 3 kwestie:

- do porozumienia między prezydentem z PiSem musi dojść. W przeciwnym razie władza będzie miała duży problem;

- prezydent zawetował ustawy PiS-u, twierdząc, że są niekonstytucyjne. Tymczasem ustawy prezydenckie także naruszają konstytucję. Obydwa projekty łączy jedna leninowska zasada: kadry są najważniejsze. Te kadry obsadzą politycy;

- wetując ustawy, prezydent wyświadczył PiS-owi przysługę. Wyciszył w ten sposób społeczne protesty, które w innym wypadku bardzo by się nasiliły (7.10.2017).