Aktualności
Wspólnota z Krakowskiego Przedmieścia
czwartek, 20 kwietnia 2017Nowy Wyszkowiak
W kwietniowym felietonie dla "Nowego Wyszkowiaka" poseł Jarosław Kalinowski podejmuje temat smoleńskich miesięcznic na Krakowskim Przedmieściu. Zachęcamy do lektury. […]
Śniadanie w Trójce
wtorek, 18 kwietnia 2017Trójka
W Wielką Sobotę red. Michniewicz miała dla swoich gości dość nietypowe zadanie: zaproszeni politycy nawzajem malowali dla siebie pisanki. Audycja dotyczyła jednak nie tylko świąt. Rozmawiano m.in. o polityce zagranicznej prezydenta USA Donalda Trumpa, o pomysłach ministra Zbigniewa Ziobry na reformę sądownictwa oraz o kontrowersyjnej karierze Bartłomieja Misiewicza (15.04.2017).
Unia po polsku - spotkanie w Wyszkowie
czwartek, 13 kwietnia 2017Aktualności z kraju

7 kwietnia 2017 roku poseł Jarosław Kalinowski spotkał się z mieszkańcami Wyszkowa i okolic, by rozmawiać o bieżących kwestiach politycznych i odpowiadać na pytania związane zwłaszcza z naszą obecnością w Unii Europejskiej. Spotkanie moderował Stanisław Jastrzębski, prezes powiatowy PSL w Wyszkowie i wójt gminy Długosiodło.

 […]
20 lat konstytucji
środa, 12 kwietnia 2017Aktualności z kraju
Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego zorganizował konferencję poświęconą Ustawie Zasadniczej. W spotkaniu wzięli udział głównie członkowie Zgromadzenia Narodowego, które w 1997 roku uchwaliło dokument.  […]
Niedziela Palmowa w Łysych
wtorek, 11 kwietnia 2017Aktualności z kraju

Tradycji stało się zadość: Łyse na Kurpiach jak zwykle stały się jednym z najbardziej kolorowych miejsc na mapie Polski. Niedziela Palmowa ma tu wymiar nie tylko religijny, ale także kulturowy - rokrocznie tysiące ludzi z całej Polski przyjeżdżają do Łysych, by podziwiać kurpiowski folklor.

Dla posła Jarosława Kalinowskiego obecność w Łysych w Niedzielę Palmową to także wieloletnia tradycja - już po raz 27. poseł uczestniczył w kolorowej kurpiowskiej procesji.

Zachęcamy do obejrzenia pięknych zdjęć z uroczystości. Ich autorem jest pan Paweł Krupka.

Śniadanie w Trójce
poniedziałek, 10 kwietnia 2017Trójka
Atak USA na bazę lotnictwa syryjskiego z 7 kwietnia był głównym tematem sobotniej rozmowy. Politycy dyskutowali także nad działaniami opozycji w kontekście wniosku PO o wotum nieufności dla rządu. "My uważamy dwubiegunowość sceny politycznej za bardzo szkodliwą z punktu widzenia państwa" - komentował Jarosław Kalinowski (08.04.2017).
Z wizytą w Parlamencie Europejskim, 25-29 III 2017
środa, 5 kwietnia 2017Aktualności z Parlamentu Europejskiego

Korzystając z zaproszenia posła Jarosława Kalinowskiego, reprezentanci zespołu ludowego „Kurpianka" z Kadzidła, panie z koła gospodyń wiejskich z Golanki, ale także podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Ostrołęki, wyjechali 25 marca 2017 r. do Brukseli, by zwiedzić Parlament Europejski i poznać politykę europejską „od kuchni".

 […]