Aktualności
Śniadanie w Trójce
wtorek, 18 kwietnia 2017Trójka
W Wielką Sobotę red. Michniewicz miała dla swoich gości dość nietypowe zadanie: zaproszeni politycy nawzajem malowali dla siebie pisanki. Audycja dotyczyła jednak nie tylko świąt. Rozmawiano m.in. o polityce zagranicznej prezydenta USA Donalda Trumpa, o pomysłach ministra Zbigniewa Ziobry na reformę sądownictwa oraz o kontrowersyjnej karierze Bartłomieja Misiewicza (15.04.2017).
Unia po polsku - spotkanie w Wyszkowie
czwartek, 13 kwietnia 2017Aktualności z kraju

7 kwietnia 2017 roku poseł Jarosław Kalinowski spotkał się z mieszkańcami Wyszkowa i okolic, by rozmawiać o bieżących kwestiach politycznych i odpowiadać na pytania związane zwłaszcza z naszą obecnością w Unii Europejskiej. Spotkanie moderował Stanisław Jastrzębski, prezes powiatowy PSL w Wyszkowie i wójt gminy Długosiodło.

 […]
20 lat konstytucji
środa, 12 kwietnia 2017Aktualności z kraju
Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego zorganizował konferencję poświęconą Ustawie Zasadniczej. W spotkaniu wzięli udział głównie członkowie Zgromadzenia Narodowego, które w 1997 roku uchwaliło dokument.  […]
Niedziela Palmowa w Łysych
wtorek, 11 kwietnia 2017Aktualności z kraju

Tradycji stało się zadość: Łyse na Kurpiach jak zwykle stały się jednym z najbardziej kolorowych miejsc na mapie Polski. Niedziela Palmowa ma tu wymiar nie tylko religijny, ale także kulturowy - rokrocznie tysiące ludzi z całej Polski przyjeżdżają do Łysych, by podziwiać kurpiowski folklor.

Dla posła Jarosława Kalinowskiego obecność w Łysych w Niedzielę Palmową to także wieloletnia tradycja - już po raz 27. poseł uczestniczył w kolorowej kurpiowskiej procesji.

Zachęcamy do obejrzenia pięknych zdjęć z uroczystości. Ich autorem jest pan Paweł Krupka.

Śniadanie w Trójce
poniedziałek, 10 kwietnia 2017Trójka
Atak USA na bazę lotnictwa syryjskiego z 7 kwietnia był głównym tematem sobotniej rozmowy. Politycy dyskutowali także nad działaniami opozycji w kontekście wniosku PO o wotum nieufności dla rządu. "My uważamy dwubiegunowość sceny politycznej za bardzo szkodliwą z punktu widzenia państwa" - komentował Jarosław Kalinowski (08.04.2017).
Z wizytą w Parlamencie Europejskim, 25-29 III 2017
środa, 5 kwietnia 2017Aktualności z Parlamentu Europejskiego

Korzystając z zaproszenia posła Jarosława Kalinowskiego, reprezentanci zespołu ludowego „Kurpianka" z Kadzidła, panie z koła gospodyń wiejskich z Golanki, ale także podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Ostrołęki, wyjechali 25 marca 2017 r. do Brukseli, by zwiedzić Parlament Europejski i poznać politykę europejską „od kuchni".

 […]
Śniadanie w Trójce
poniedziałek, 3 kwietnia 2017Trójka
Czy rzeczywiście Polacy nigdy nie byli tak bezpieczni jak dziś, za rządów PiS? Nie wszyscy podzielają entuzjazm rządzącej partii, zwłaszcza ci, którzy na bieżąco śledzą poczynania ministra obrony narodowej. O formalnych rozmowach na temat obronności pomiędzy prezydentem-zwierzchnikiem sił zbrojnych a ministrem, który odpowiada za stan polskiej armii, debatowali goście "Śniadania w Trójce" (1.04.2017).