List przewodniczącego RN PSL Jarosława Kalinowskiego

Aktualności
Unijne expose - felieton
piątek, 2 października 2020Aktualności z kraju

Orędzie o stanie Unii Europejskiej to coroczne przemówienie unijnego „premiera", czyli przewodniczącego Komisji Europejskiej, które tradycyjnie wygłaszane jest w Parlamencie Europejskim. Nie bez przyczyny uważane jest za najważniejsze. To przemówienie programowe oparte na długotrwałej pracy setek osób z różnych środowisk pokazujące założenia i plany, na jakich Bruksela będzie się koncentrować w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. W tym roku po raz pierwszy gościliśmy na mównicy Ursulę von der Leyen, która stanowisko przewodniczącej Komisji Europejskiej objęła w grudniu zeszłego roku. […]

Kampania sprawozdawczo-wyborcza PSL
poniedziałek, 7 września 2020Aktualności z kraju
2020 rok to dla wszystkich ludowców z Polskiego Stronnictwa Ludowego czas ważnych wyborów. Rozpoczynająca się we wrześniu kampania sprawozdawczo-wyborcza wytyczy kierunki rozwoju PSL i wyłoni nowe władze Stronnictwa. Z tej okazji przewodniczący Rady Naczelnej PSL Jarosław Kalinowski skierował do Koleżanek i Kolegów list, do lektury którego serdecznie zachęcamy (wrzesień 2020).
125-lecie polskiego ruchu ludowego
czwartek, 6 sierpnia 2020Aktualności z kraju
28 lipca 2020 r. obchodziliśmy rocznicę 125-lecia polskiego ruchu ludowego. O tym, co dla ludowców oznacza ta rocznica, dlaczego ruch ludowy jest wyjątkowy i jakie ludowe wartości pozostają aktualne od 1895 roku, pisze poseł Jarosław Kalinowski. Zachęcamy do lektury.
Wywiad dla "Kultury Liberalnej"
piątek, 24 lipca 2020Kultura Liberalna

Polecamy lekturze wywiad dla "Kultury Liberalnej", a w nim o planowanych zmianach we Wspólnej Polityce Rolnej, które upodmiotowią polskiego rolnika i pozwolą mu pełniej korzystać z należnego wsparcia krajowego i unijnego. Mowa także o rozumieniu "ludowości", sojuszu tronu z ołtarzem i wielu innych bieżących kwestiach (24 lipca 2020).

https://kulturaliberalna.pl/2020/07/23/psl-kalinowski-pogloski-o-smierci-psl-u-sa-mocno-przesadzone/ 

Odpowiedź komisarza ds. rolnictwa nt. wsparcia sektora drobiarskiego
piątek, 19 czerwca 2020Aktualności z Parlamentu Europejskiego
Posłowie do Parlamentu Europejskiego Jarosław Kalinowski, Krzysztof Hetman i Adam Jarubas zwrócili się do unijnego komisarza ds. rolnictwa z wnioskiem o wsparcie sektora drobiarskiego w związku z jego dramatyczną sytuacją ekonomiczną wynikającą z pandemii Covid-19. Publikujemy odpowiedź komisarza Janusza Wojciechowskiego.
Posiedzenia Komisji AGRI - w cieniu Covid i ASF
czwartek, 14 maja 2020Aktualności z Parlamentu Europejskiego

W minionych tygodniach Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Parlamencie Europejskim zbierała się wielokrotnie, aby podnosić kluczowe dla rolników kwestie. Naturalnie, wszystkie spotkania odbywają się obecnie w postaci wideokonferencji. […]

Prezydent czasów zarazy - felieton
wtorek, 12 maja 2020Aktualności z kraju
10 maja miały odbyć się w Polsce wybory prezydenckie, choć od dawna wiadomo było, że nie sposób zorganizować ich w sposób bezpieczny dla obywateli i demokratyczny. Gdzie w wyborczym zamieszaniu był urzędujący prezydent? O tym najnowszy felieton posła Jarosława Kalinowskiego (maj 2020). […]
Święto Plonów 2020

OŚWIADCZENIE

W związku z oskarżeniami kierowanymi pod adresem posła Jarosława Kalinowskiego przez polityków PiS po wysłuchaniu w Parlamencie Europejskim kandydata na komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego, publikujemy oświadczenie posła Jarosława Kalinowskiego.

http://kalinowski.pl/upload/PDF/OSWIADCZENIE.pdf