Wywiad dla portalu Interia.pl (31.05.2017)


  
* rozmowa rozpoczyna się w drugiej minucie trwania filmu

Aktualności
20 lat konstytucji
środa, 12 kwietnia 2017Aktualności z kraju
Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego zorganizował konferencję poświęconą Ustawie Zasadniczej. W spotkaniu wzięli udział głównie członkowie Zgromadzenia Narodowego, które w 1997 roku uchwaliło dokument.  […]
Niedziela Palmowa w Łysych
wtorek, 11 kwietnia 2017Aktualności z kraju

Tradycji stało się zadość: Łyse na Kurpiach jak zwykle stały się jednym z najbardziej kolorowych miejsc na mapie Polski. Niedziela Palmowa ma tu wymiar nie tylko religijny, ale także kulturowy - rokrocznie tysiące ludzi z całej Polski przyjeżdżają do Łysych, by podziwiać kurpiowski folklor.

Dla posła Jarosława Kalinowskiego obecność w Łysych w Niedzielę Palmową to także wieloletnia tradycja - już po raz 27. poseł uczestniczył w kolorowej kurpiowskiej procesji.

Zachęcamy do obejrzenia pięknych zdjęć z uroczystości. Ich autorem jest pan Paweł Krupka.

Śniadanie w Trójce
poniedziałek, 10 kwietnia 2017Trójka
Atak USA na bazę lotnictwa syryjskiego z 7 kwietnia był głównym tematem sobotniej rozmowy. Politycy dyskutowali także nad działaniami opozycji w kontekście wniosku PO o wotum nieufności dla rządu. "My uważamy dwubiegunowość sceny politycznej za bardzo szkodliwą z punktu widzenia państwa" - komentował Jarosław Kalinowski (08.04.2017).
Z wizytą w Parlamencie Europejskim, 25-29 III 2017
środa, 5 kwietnia 2017Aktualności z Parlamentu Europejskiego

Korzystając z zaproszenia posła Jarosława Kalinowskiego, reprezentanci zespołu ludowego „Kurpianka" z Kadzidła, panie z koła gospodyń wiejskich z Golanki, ale także podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Ostrołęki, wyjechali 25 marca 2017 r. do Brukseli, by zwiedzić Parlament Europejski i poznać politykę europejską „od kuchni".

 […]
Śniadanie w Trójce
poniedziałek, 3 kwietnia 2017Trójka
Czy rzeczywiście Polacy nigdy nie byli tak bezpieczni jak dziś, za rządów PiS? Nie wszyscy podzielają entuzjazm rządzącej partii, zwłaszcza ci, którzy na bieżąco śledzą poczynania ministra obrony narodowej. O formalnych rozmowach na temat obronności pomiędzy prezydentem-zwierzchnikiem sił zbrojnych a ministrem, który odpowiada za stan polskiej armii, debatowali goście "Śniadania w Trójce" (1.04.2017).
Posiedzenie komisji AGRI
wtorek, 28 marca 2017Aktualności z Parlamentu Europejskiego
Relacja z marcowych posiedzeń Komisji Rolnictwa Parlamentu Europejskiego. […]
Śniadanie w Trójce
wtorek, 28 marca 2017Trójka
W sobotniej radiowej audycji głównym tematem był szczyt unijny w Rzymie. W związku z tym wydarzeniem politycy uczestniczący w dyskusji spierali się o wizję funkcjonowania Unii Europejskiej. Poruszony został również temat wniosku o votum nieufności dla rządu.