26. finał WOŚP w Jackowie

 

 

 W mroźną niedzielę 14 stycznia 2018 roku mała szkoła w Jackowie Górnym kolejny raz stała się jednym z najbardziej gorących miejsc w Polsce - po raz 26 zagrała tu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy gminy Somianka jak zwykle byli bardzo hojni - na wyrównanie szans w leczeniu noworodków (taki był cel tegorocznego finału WOŚP) zebrano kilkanaście tysięcy złotych.

Tradycyjnym elementem finału WOŚP w rodzinnej miejscowości posła Jarosława Kalinowskiego jest licytacja prowadzona przez posła razem z Kazimierzem Kowalskim - artystą operowym i przyjacielem szkoły w Jackowie Górnym. W tym roku licytowano 50 różnych przedmiotów - m.in. gadżety WOŚP, ozdoby ofiarowane przez mieszkańców, obrazy czy nalewki. Te ostatnie, wyprodukowane przez posła Jarosława Kalinowskiego, sprzedano za 200 zł.

Finał WOŚP w Jackowie jak zwykle był rozśpiewany. Dzieci zmierzyły się w gminnym konkursie kolęd, co z pewnością dla wszystkich małych artystów było wyzwaniem, zważywszy, że na tej samej scenie oprócz nich występowali tego dnia wspaniali artyści Polskiej Opery Kameralnej w Łodzi: prof. Ewa Szpakowska, Wiesław Bednarek, Andrzej Niemierowicz i Kazimierz Kowalski.