50-lecie OSP w Barcicach

 2 lipca 2017 roku strażacy-ochotnicy z Barcic w gminie Somianka obchodzili wspaniały jubileusz. OSP Barcice działa i pomaga mieszkańcom już 50 lat. Jednostka powstała w 1967 roku.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w zabytkowym, drewnianym kościele św. Stanisława. To jedna z najbardziej malowniczych świątyń drewnianych, jakie w XVIII wieku wzniesiono na Mazowszu, będąca chlubą Barcic. Między innymi dzięki trosce strażaków ochotników świątynia wciąż może być użytkowana, na co zwrócono uwagę w homilii. Ksiądz celebrans przybliżył również postać św. Floriana, patrona strażaków, i przywołał pełną poświęcenia postawę strażaków, którzy w ubiegłym tygodniu uczestniczyli w akcjach ratowniczych w okolicznych miejscowościach, które ucierpiały w wyniku intensywnych nawałnic.

Druga część jubileuszu odbyła się przed remizą OSP w Barcicach, gdzie przybliżono historię jednostki i nagrodzono zasłużonych strażaków. Uroczystości uświetnił występ orkiestry strażackiej z Pułtuska.

Dla posła Jarosława Kalinowskiego jubileusz OSP w Barcicach miał szczególny wymiar - poseł jest honorowym członkiem OSP Barcice.

Strażakom ochotnikom z Barcic serdecznie gratulujemy wspaniałego jubileuszu i życzymy bezpiecznych powrotów z akcji ratowniczych, satysfakcji i wszelkiej pomyślności.