Aktualności z kraju
Śniadanie w Trójce
wtorek, 24 października 2017Trójka
Ciąg dalszy spotkań "na szczycie", czyli rozmowy prezes PiS Jarosława Kaczyńskiego z prezydentem Andrzejem Dudą. Czy w tle jest narastający konflikt na linii minister Macierewicz - prezydent Duda? Ponadto burzliwa dyskusja dotycząca planowanych zmian w ordynacji wyborczej (21.10.2017). […]
Książę tolerancji
poniedziałek, 23 października 2017Nowy Wyszkowiak

2017 rok to tok Tadeusza Kościuszki. "Kościuszko był księciem tolerancji, który szukał dialogu, kompromisu, nie narzucał własnych racji. Był liberałem, który o lata świetlne wyprzedzał sobie współczesnych. Trudno nie odnieść wrażenia, że wyprzedzał też myślą wielu nam współczesnych" - zachęcamy do zapoznania się z felietonem posła Jarosława Kalinowskiego.

 […]
Kapituła Nagrody Władysłwa Orkana
środa, 18 października 2017Aktulaności z kraju
W dniu 13 października 2017 roku w sali obrad gabinetu Marszałka Adama Struzika zebrała się Kapituła Nagrody im. Władysława Orkana. […]
Śniadanie w Trójce
poniedziałek, 16 października 2017Trójka
Ostatni sondaż poparcia dla partii politycznych przeprowadzony przez CBOS stał się punktem wyjściowym do dyskusji o dwóch latach rządów PiS. Debata w radiowej Trójce jak zwykle wywołała niemałe emocje polityków reprezentujących różne opcje polityczne. 
Rok Tadeusza Kościuszki w Gminie Maciejowice
wtorek, 10 października 2017Aktulaności z kraju

W stulecie wielkiej manifestacji patriotycznej z 1917 roku i w dwustulecie śmierci Tadeusza Kościuszki 8 października br. w Krępie miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Symboliczny kopiec, usypany w 1861 roku na pamiątkę bitwy pod Maciejowicami, powiększył się o ziemię z miejsc, w których żył przywódca historycznej insurekcji.

 […]
Śniadanie w Trójce
poniedziałek, 9 października 2017Trójka

Trwają rozmowy pomiędzy partią rządzącą a prezydentem odnośnie zmian w sądownictwie. Jakie będą ustalenia? Przedstawiciele PiS i Andrzeja Dudy póki co niechętnie uchylają rąbka szczegółów. Jak tę sytuację widzi Jarosław Kalinowski? Poseł zwraca uwagę na 3 kwestie:

- do porozumienia między prezydentem z PiSem musi dojść. W przeciwnym razie władza będzie miała duży problem;

- prezydent zawetował ustawy PiS-u, twierdząc, że są niekonstytucyjne. Tymczasem ustawy prezydenckie także naruszają konstytucję. Obydwa projekty łączy jedna leninowska zasada: kadry są najważniejsze. Te kadry obsadzą politycy;

- wetując ustawy, prezydent wyświadczył PiS-owi przysługę. Wyciszył w ten sposób społeczne protesty, które w innym wypadku bardzo by się nasiliły (7.10.2017).

 

Polska regionów - Polska miast
piątek, 6 października 2017Aktualności z kraju
W dniach 28-29 listopada 2016 roku odbyła się ogólnopolska IX Konferencja Krakowska "Polska regionów - Polska miast". Poseł Jarosław Kalinowski był gościem i panelistą części dotyczącej polskiej wsi. Pokłosiem konferencji tradycyjnie jest publikacja podsumowująca debaty toczące się podczas konferencji. Taka publikacja jest już dostępna. Zachęcamy do lektury!
Śniadanie w Trójce
poniedziałek, 2 października 2017Trójka

PiS powołał parlamentarny zespół ds. odszkodowań wojennych od Niemiec. Czy reparacje to temat, który ma zastąpić kończące się „paliwo smoleńskie"?(30.09.2017).

Wywiad dla Gazety Pomorskiej
środa, 27 września 2017Aktulaności z kraju
Przyszłość Wspólnej Polityki Rolnej jako główny temat wywiadu dla Strefy Agro Gazety Pomorskiej.