Aktualności z kraju
Śniadanie w Trójce
środa, 22 marca 2017Trójka
Tempo i zakres zmian na wysokich stanowiskach dowódczych w polskiej armii mogą niepokoić. Problem był głównym tematem dyskusji sobotniego "Śniadania w Trójce" (18.03.2017).
Śniadanie w Trójce
czwartek, 16 marca 2017Trójka
Nieudolna dyplomatyczna "szarża" polskiego rządu na szczycie Rady Europejskiej, na którym 27 państw zadecydowało o przedłużeniu kadencji przewodniczącego Donalda Tuska. Przeciwko była jedynie premier Beata Szydło - skuteczność i cele polskiej dyplomacji były głównym tematem audycji "Śniadanie w Trójce" (11.03.2017).
Śniadanie w Trójce
środa, 8 marca 2017Trójka
Co dalej z kontrowersyjną ustawą tzw. "lex Szyszko", której konsekwencją jest masowa wycinka drzew? Ponadto - sprawa TW Wolfganga i podwójne standardy stosowane przez PiS oraz nieoczekiwana kandydatura Jacka Saryusza-Wolskiego na przewodniczącego Rady Europejskiej - to tematy audycji (04.03.2017).
Poranna rozmowa w RMF FM
wtorek, 7 marca 2017RMF FM
Gościem porannej rozmowy z redaktorem Robertem Mazurkiem w RMF FM był poseł Jarosław Kalinowski. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu (03.03.2017). […]
Rozmowy o tańcu w Opinogórze
piątek, 3 marca 2017Aktualności z kraju

W pięknym otoczeniu Oranżerii Muzeum Romantyzmu w Opinogórze w niedzielne popołudnie 19 lutego 2017 r. odbyło się nietypowe spotkanie. Gościem „Saloniku Elizy", inicjatywy cyklicznych spotkań z ludźmi szeroko pojętej kultury i sztuki, był poseł Jarosław Kalinowski.

 […]
Śniadanie w Trójce
poniedziałek, 27 lutego 2017Trójka

„Nikt nie kwestionuje potrzeby naprawy wymiaru sprawiedliwości. Jednak to, co jest zapowiadane i już zostało przedłożone przez PiS - nadzorowanie sędziów przez polityków, instrumenty wpływania na sędziów - to powrót do standardów komunistycznych" - o próbach ograniczania niezależności władzy sądowniczej rozmawiali goście „Śniadania w Trójce" (25.02.2017).

Śniadanie w Trójce
poniedziałek, 27 lutego 2017Trójka

Tym razem dyskusja w porannej sobotniej audycji toczyła się w kontekście dorocznej konferencji nt. bezpieczeństwa w Monachium. Wydaje się, że o ile wszyscy goście Beaty Michniewicz zgodziliby się, że dla całej Europy relacje transatlantyckie są niezwykle ważne, o tyle różnią się w ocenie bezpieczeństwa geopolitycznego, jakie się z nimi obecnie wiąże (18.02.2017).

Spotkanie z sadownikami w Grójcu
środa, 22 lutego 2017Aktualności z kraju

W poniedziałek 20 lutego w Grójcu odbyło się spotkanie zorganizowane przez Związek Sadowników RP. Jednym z gości seminarium „Innowacje dla rolnictwa" był poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Kalinowski.

 […]
"Człowiek wolności"
środa, 15 lutego 2017Nowy Wyszkowiak
"Człowiek wolności" to tytuł, jakim jeden z prawicowych tygodników uhonorował Jarosława Kaczyńskiego. Co oznacza, że prezes PiS jest "człowiekiem wolności"? - w felietonie dla "Nowego Wyszkowiaka" wyjaśnia poseł Jarosław Kalinowski. […]