Spotkanie wigilijne w Wyszkowie

20 grudnia 2017 w Wyszkowie spotkali się tamtejsi ludowcy, by jak co rok podzielić się opłatkiem. Z zaproszenia Stanisława Jastrzębskiego, prezesa powiatowego PSL, oraz Jarosława Kalinowskiego, posła do Parlamentu Europejskiego i przewodniczącego Rady Naczelnej PSL, skorzystało wielu sympatyków i działaczy ruchu ludowego.

Udział w spotkaniu wzięli m.in. Grzegorz Nowosielski - burmistrz Wyszkowa, Bogdan Pągowski - starosta wyszkowski, Cecylia Domżała - dyrektor wyszkowskiego szpitala i radna sejmiku wojewódzkiego, a także ks. dziekan dr Zdzisław Golan - probosz parafii pw. św. Idziego.

Tradycyjnie w spotkaniu uczestniczył także Marian Jakubczak - najstarszy przedstawiciel wyszkowskiej ludowej rodziny, były poseł. Powitaniem tej szczególnej postaci rozpoczął swoje wystąpienie prezes Jastrzębski, zaznaczając, że wigilia u ludowców nie byłaby wigilią, gdybyśmy nie pamiętali o seniorach. O tym, w jak dobrej formie jest kolega Marian Jakubczak świadczy kolęda, którą tradycyjnie już zaśpiewał wraz ze swoimi córkami.

Zanim zgromadzeni podzielili się opłatkiem, poseł Jarosław Kalinowski podsumował miniony rok i przypomniał najważniejsze według niego wydarzenia na polskiej scenie politycznej. Nie omijał kwestii kontrowersyjnych i problematycznych, które negatywnie rzutują na postrzeganie Polski na arenie międzynarodowej. Poseł mówił m.in. o rosnących podziałach polskiego społeczeństwa, które przeradzają się wręcz w nienawiść; jak zauważył, polityka polega dziś na rozgrzewaniu emocji do czerwoności. Poseł zakończył jednak akcentem świątecznym, przypominając słowa Adama Mickiewicza: „wierzysz, że Bóg narodził się w betlejemskim żłobie! Lecz biada ci, jeśli nie zrodził się w Tobie!"

Stanisław Jastrzębski przypomniał, że zbliżający się rok będzie 100-leciem odzyskania niepodległości, będzie także rokiem wyborczym. Zaapelował do wszystkich zgromadzonych o wsparcie, bez którego sukces nie będzie możliwy.

Podczas spotkania złotą koniczynką została odznaczona koleżanka Barbara Makowska. Odznaczenie odebrał także zaskoczony poseł Jarosław Kalinowski - wyszkowscy ludowcy uhonorowali posła medalem im. Wincentego Witosa.

Serdeczna, przyjacielska i radosna atmosfera towarzyszyła spotkaniu także dzięki małym artystom z zespołu „Przepióreczka" z Jackowa Górnego, którzy pod akompaniamentem pani Aleksandry Kalinowskiej, pięknie zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy.

GALERIA ZDJĘĆ