Wigilia płockiego FML

 15 grudnia młodzi płoccy ludowcy spotkali na się na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym. Gościem Forum Młodych Ludowców był poseł Jarosław Kalinowski, który przyjechał do Cekanowa k. Płocka na zaproszenie Adama Mazurkiewicza, powiatowego lidera FML i zarazem gospodarza piątkowej wigilii.

Spotkanie było nie tylko okazją do podzielenia się opłatkiem i złożenia życzeń z okazji zbliżających się Świąt. Młodzi ludowcy chętnie skorzystali z okazji do bezpośredniej dyskusji z posłem, który, jak sami podkreślali, jest ich przyjacielem (niejednokrotnie przy tym wspominali niedawny wyjazd do Parlamentu Europejskiego, który poznali, korzystając z zaproszenia posła Jarosława Kalinowskiego właśnie).

Nie wszystkie z poruszanych podczas spotkania kwestii dotyczyły jednak tak przyjemnych tematów, jak wspomnienia udanego wyjazdu młodych ludowców do Belgii. Gospodarzy spotkania nurtowało wiele bieżących kwestii dotyczących polityki krajowej i europejskiej. Pojawiły się między innymi pytania o zagrożenia sankcji ze strony Unii Europejskiej za nieprzestrzeganie demokratycznych standardów przez obecne polskie władze. Poseł Kalinowski starał się wyczerpująco odpowiadać na poruszane pytania.

Na szczęście jednak na takich spotkaniach, jak wigilia płockich ludowców, polityka stanowi tylko dodatek (choć ważny) do tego, co najważniejsze: do coraz bardziej unikalnego poczucia przynależności do serdecznej, przyjacielskiej wspólnoty ludzi, których łączą nie tylko podobne poglądy, ale też zwyczajna ludzka sympatia. Poseł życzył wszystkim zebranym na spotkaniu zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.