Plantatorzy buraka cukrowego w Bruksel

 Posłowie do Parlamentu Europejskiego Polskiego Stronnictwa Ludowego zaprosili polskich plantatorów buraka cukrowego do siedziby Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Spotkanie odbyło się 16 lutego 2017 roku.

Przedstawiciele Podkarpackiej Izby Rolniczej, wspólnie z przedstawicielami Podkarpackiego Związku Buraka Cukrowego w Przeworsku, przyjechali do Belgii, by rozmawiać z belgijskimi działaczami Związku Plantatorów Buraka Cukrowego i z Copa-Cogeca, na temat funkcjonowania branży cukrowniczej w tym szczególnie w związku z trudną sytuacją polskich plantatorów mierzących się z niekorzystnymi warunkami kontraktów narzucanymi przez dominujące koncerny cukrowe. W ramach spotkań poruszono również wyzwania związane z likwidacją kwot produkcyjnych na cukier i izoglukozę w UE w październiku 2017.

Sytuacja plantatorów buraka cukrowego w Polsce jest obecnie trudna, a to za sprawą niemieckiego koncernu cukrowniczego, który proponując nową politykę współpracy, mocno uderza w polskich producentów. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego - Władysław Kosiniak-Kamysz dostrzegając rosnący problem, stanął w obronie polskich rolników i m.in. poruszył kwestię niepokojących doniesień z rynku cukrowniczego z kanclerz Niemiec - Angelą Merkel podczas jej niedawnej wizyty w Polsce.

Więcej na ten temat:

http://www.psl.pl/psl-interweniuje-w-obronie-polskich-plantatorow/

http://www.psl.pl/kosiniak-kamysz-ue-nie-przetrwa-bez-solidarnosci/