Z wizytą w Parlamencie Europejskim, 17-21 VI 2017

 Upalna czerwcowa aura nie przeszkadzała gościom posła Jarosława Kalinowskiego, którzy w dniach 17-21 czerwca 2017 odwiedzili Parlament Europejski i zwiedzili najpiękniejsze miejsca w Brukseli i w Brugii.

Tym razem wśród zaproszonych znaleźli się laureaci konkursów wspieranych przez posła Kalinowskiego, młodzież gimnazjalna z Krasnosielca, tancerze ludowych zespołów oraz lokalni społecznicy z Woli Mystkowskiej i Janek, którzy ostatnio dali się poznać jako utalentowani twórcy dożynkowych wieńców.

Mimo wielogodzinnej, wyczerpującej podróży nasi niestrudzeni wycieczkowicze niebawem po tym, jak dotarliśmy do Brukseli, wyruszyli poznawać miasto. O swoich pierwszych wrażeniach i spostrzeżeniach dotyczących mieszkańców, architektury, kuchni chętnie opowiedzieli pani przewodnik Marii Kozińskiej, która następnego dnia po przyjeździe zabrała grupę na wspólną wycieczkę po mieście. Poniedziałek był bardzo intensywnym dniem dla wycieczkowiczów. Najpierw bowiem wysłuchali pasjonującego wykładu dotyczącego Unii Europejskiej - jej historii, codziennego funkcjonowania instytucji europejskich - w wykonaniu pana Leszka Gasia, pracownika Parlamentu Europejskiego. Swoich gości przywitał w Brukseli także poseł Jarosław Kalinowski, który opowiedział o tym, jak wygląda jego praca.

Po intensywnym dniu w Brukseli udaliśmy się do Brugii. To piękne miasteczko w północnej części Belgii od lat przyciąga nie tylko turystów. Oglądając film „In Bruges", w Polsce znany jako „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj" można się przekonać, że Brugia wygląda pięknie na ekranie. Nasi wycieczkowicze potwierdzają jednak, że na żywo Brugia prezentuje się jeszcze lepiej. Małe, zadbane kamienice ozdobione kolorowymi kwiatkami, liczne kanały, którym miasto zawdzięcza określenie flamandzkiej Wenecji, dorożki i mnóstwo wspaniałych zabytkowych budowli - wszystko to sprawia, że Brugię się pamięta i chce się tu wrócić.

Belgia potrafi bardzo pozytywnie zaskoczyć, pozostaje w niej wiele nieodkrytych miejsc, dlatego  wszystkim gościom posła Jarosława Kalinowskiego życzymy, by udało się im tu wkrótce powrócić.