Z wizytą w Parlamencie Europejskim, 25-29 III 2017

 Korzystając z zaproszenia posła Jarosława Kalinowskiego, reprezentanci zespołu ludowego „Kurpianka" z Kadzidła, panie z koła gospodyń wiejskich z Golanki, ale także podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Ostrołęki, wyjechali 25 marca 2017 r. do Brukseli, by zwiedzić Parlament Europejski i poznać politykę europejską „od kuchni".

Pogoda wyjątkowo sprzyjała wycieczkowiczom. Deszczowa zazwyczaj Bruksela przywitała gości ciepło i słonecznie, dlatego odkrywanie jej zabytków stanowiło ogromną przyjemność. Wiosenna aura pozwoliła także na podzielenie się z mieszkańcami Brukseli odrobiną polskiej ludowej kultury. Spontaniczny występ zespołu „Kurpianka" przed siedzibą Parlamentu Europejskiego był prawdziwą sensacją dla przechadzających się tamtejszą esplanadą „Solidarności". Uprawnione jest wręcz stwierdzenie, że „Powolniak" w wykonaniu zespołu i posła Jarosława Kalinowskiego, który został zaproszony do tańca, wzbudził szerokie, międzynarodowe zainteresowanie.

Kultury i rozrywek nie brakowało. Wyjazd miał jednak również duży walor edukacyjny. Swoją ogromną wiedzą na temat pracy w Parlamencie Europejskim podzielił się z gośćmi posła Jarosława Kalinowskiego wieloletni pracownik Parlamentu, pan Marian Apostoł, odpowiadający w Europejskiej Partii Ludowej za dialog międzykulturowy. Wykłady historyczne, związane zwłaszcza z architekturą miasta, to z kolei specjalność pani Marii Kozińskiej, która, jak zwykle, zabrała grupę na ciekawą wycieczkę po Brukseli. Brugia również nie ma przed nią tajemnic, dlatego wyprawa do tego pięknego miasteczka była bardzo udana dla wszystkich, którzy chcieli wiedzieć więcej o tej swoistej „Wenecji Północy".

GALERIA ZDJĘĆ DOSTĘPNA JEST TUTAJ