IDŹ, ZAGŁOSUJ,

 26 maja - wybory
do Parlamentu Europejskiego.
Zagłosuj za silną Polską w zjednoczonej Europie

Jarosław Kalinowski

(ur. 12 kwietnia 1962 w Wyszkowie) – rolnik i ludowiec z dziada pradziada. Teoretyczną wiedzę zootechnika i praktyczne doświadczenie gospodarza od lat stara się wykorzystywać w działalności publicznej. Jako wicepremier i minister rolnictwa odpowiadał za negocjacje dotyczące włączenia polskiego rolnictwa do Unii Europejskiej, jako dwukrotnie wybrany poseł do Parlamentu Europejskiego współtworzył i opracowywał zasady, na jakich dziś działa wspólna polityka rolna UE, a rolnicy otrzymują unijne wsparcie. Za swoje działania został odznaczony odznaką honorową „Zasłużony dla Rolnictwa”.

W czasach studenckich działał w Związku Młodzieży Wiejskiej, by następnie wstąpić w szeregi ludowców. Od 1989 roku pozostaje wierny czterolistnej koniczynie i Polskiemu Stronnictwu Ludowemu. Przez kilka lat był prezesem PSL, aktualnie sprawuje funkcję przewodniczącego Rady Naczelnej tej partii. W 1990 roku rozpoczął karierę samorządową – jako jeden z najmłodszych kandydatów w kraju został wybrany wójtem swojej rodzinnej gminy Somianka (miał wówczas niespełna 28 lat). Dziś cieszy się funkcją honorowego wójta tej malowniczej nadbużańskiej gminy. Mieszka w niej od urodzenia, czyli już ponad 57 lat.

Od ponad 36 Lat szczęśliwy mąż Oli, tata Bartka, Ewy, Marcina, Danusi i Kacpra, a także dziadek coraz liczniejszego grona wnucząt (aktualnie ośmiorga), z którymi spędza wolny czas - o ile nie pomaga synowi przy pracach w rodzinnym kilkudziesięciohektarowym gospodarstwie.

Poseł w Parlamencie Europejskim

Jarosław Kalinowski jest posłem do Parlamentu Europejskiego od 2009 roku. Mandat uzyskał z rodzinnego Mazowsza, kandydując z ramienia PSL i zdobywając ponad 51 000 głosów. Z powodzeniem ubiegał się o reelekcję w 2014 roku. Przez cały okres działalności w Parlamencie Europejskim jest zaangażowany w prace przede wszystkim w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gdzie wykorzystuje swoje bogate doświadczenie jako były minister rolnictwa i negocjator warunków przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. 

Poza rolnictwem szczególnie bliskie są mu sprawy związane z ochroną środowiska naturalnego i bezpieczeństwa żywności.


Rodzina

Praca

Cytaty

"Od 15 lat jesteśmy członkiem Unii Europejskiej i te 15 lat to jeden z najlepszych, a może najlepszy okres w historii Polski. "

Czytaj więcej

"15 lat w Unii Europejskiej to z punktu widzenia Polski ogromny skok cywilizacyjny. Choć wciąż wiele pozostało do zrobienia, by osiągnąć nasz główny cel – wciąż chcemy dorównać cywilizacyjnie Zachodniej Europie, czyli światowej czołówce. Nie mam wątpliwości, że mamy na to szansę jedynie w ramach Unii Europejskiej i tylko wtedy, gdy będziemy świadomi, że UNIA EUROPEJSKA TO MY, a nie jakaś „wyimaginowana wspólnota”. 

"Unia Europejska jest dla nas – dla Polski i Polaków – strefą bezpieczeństwa i strefą rozwoju. (ten cytat koniecznie, to wręcz credo posła, ND). Choć wiele jest jeszcze do zrobienia, ten rozwój, ten awans cywilizacyjny widać w każdym mieście i w każdej wsi. Ale najważniejsze w tym wszystkim jest bezpieczeństwo. Jesteśmy szczęściarzami! Jesteśmy pierwszym szczęśliwym pokoleniem Polaków od tysiąca lat, które nie doświadczyło wojny. Niewątpliwa w tym zasługa Unii Europejskiej, która powstała właśnie po to, by dramat wojny w Europie się nie powtórzył."


"Jeżeli chcemy zagwarantować bezpieczeństwo i rozwój dla następnych pokoleń, jeżeli chcemy zagwarantować to szczęście dla naszych dzieci i wnuków, musimy wspierać i budować jedność w Unii Europejskiej. Musimy budować solidarność w Unii Europejskiej, musimy przywrócić centralne miejsce dla Polski w Unii Europejskiej jako jednego z liderów. Musimy tą jedność i solidarność wspierać, a nie burzyć, jak to czynią obecnie rządzący Polską.""To szaleństwo realizowane przez obecną władzę, szaleństwo wyprowadzania Polski z Unii Europejskiej trzeba zatrzymać."